ЄДИНА ІНФОРМАЦІЙНА СЛУЖБА ATLANTIC0 800 500 885
Єдина Інформаційна служба Atlantic 0 800 500 885
Блог+

Будова і принцип роботи електричних рушникосушок

Електричні рушникосушки в порівнянні з традиційними водяними обігрівачами є більш складним і багатофункціональним обладнанням. Вони працюють автономно і не вимагають централізованої подачі теплоносія. Електро рушникосушки підключаються до побутової електричної мережі і дозволяють гнучко регулювати температуру повітря у ванній кімнаті. Тому їх власники мають можливість цілий рік підтримувати комфортний мікроклімат в приміщенні установки, а також ефективно просушувати вологі рушники і білизну.

Сьогодні на ринку можна знайти безліч різних моделей рушникосушок, які різняться формою і розмірами, конструкцією, дизайном, пристроєм і технічними характеристиками. При цьому робота всіх різновидів обігрівачів заснована на єдиному принципі дії. Нагрівальні елементи всередині корпусу перетворюють енергію електричного струму в тепло, яке передається повітрю приміщення. Одним з провідних світових виробників електроопалювального обладнання є французька компанія Atlantic. Бренд виробляє енергоефективні, надійні, потужні і доступні за ціною електричні рушникосушки, які користуються стабільним попитом на ринку України. Покупці оцінили переваги кліматичної техніки бренду та продовжують довіряти компанії. Купити в Україні якісні сучасні електро рушникосушки Atlantic за привабливими цінами завжди можна в таких магазинах, як Епіцентр, Розетка і ВенКон.

Конструкція і дизайн електро рушникосушок

Більшість сучасних електрорушникосушок виготовляються у формі драбинки. Така конструкція є міцною, ергономічними, стильною і найбільш ефективною з точки зору циркуляції конвективних потоків. Корпус складається з двох вертикальних колекторів і ряду горизонтальних поперечин. Поперечини можна використовувати для навішування і просушування вологих рушників. В одному з колекторів приладу розміщується нагрівальний елемент. Усередині рушникосушка може бути заповнена підготовленою водою, антифризом або повітрям. Ефективним теплоносієм, який використовується в багатьох сучасних моделях, є пропіленгліколь.

Корпус електрорушникосушки виготовляється з міцної високовуглецевої сталі з захисно-декоративним покриттям або нержавіючої сталі. Найбільш підходящим матеріалом корпусу є чорна сталь з нанесенням на зовнішню поверхню покриття з порошкової емалі. Для отримання металевого блиску на поверхні виконують хромування. Покриття захищає металевий корпус від корозійного руйнування і надає рушникосушці стильний сучасний зовнішній вигляд.

Найбільш поширені електро рушникосушки для настінного монтажу. На стіні фіксується спеціальний декоративне або приховане кріплення, на яке монтується рушникосушка. У нижній частині одного з колекторів приладу з боку нагрівального елементу розміщується модуль управління. Модуль містить електронний термостат, датчик кімнатної температури і пристрій автоматичного відключення при перегріві. Модуль управління дозволяє зручно і точно задавати робочі режими і вручну встановлювати комфортну температуру повітря в приміщенні ванної кімнати. Від блоку управління йде кабель з вилкою для підключення сушки для рушників до побутової розетки.

Електро рушникосушки серій Atlantic 2012 і Atlantic Adelis відрізняються сучасним дизайном у формі драбинки і високою потужністю від 300 до потужність 750 Вт. Вони призначені не тільки для просушування рушників, але також можуть самостійно обігрівати ванні кімнати площею до 7,5 квадратних метрів. Технологія потрійного комфорту дозволяє ефективно прогрівати повітря навіть в тому випадку, коли обігрівачі закриті рушниками. Рушникосушки виготовляються в білому кольорі, темно-сірому відтінку антрацит або мають металеву хромовану поверхню.

Принцип роботи електричних рушникосушок

Залежно від типу нагрівального елементу виділяють два різновиди рушникосушок:

- З нагріваючим кабелем. Усередині труб полотенцесушителя розміщується ізольований кабель, який нагрівається під впливом проходить струму. Прилади даного типу відрізняються тривалим терміном експлуатації, але мають малу потужність, тому не призначені для обігріву приміщення. Вони будуть ефективні тільки для просушування рушників.

- З мокрим ТЕНом. Рушникосушки мають підвищену потужність і здатні якісно прогрівати повітря у ванній кімнаті. Після відключення вони довго зберігають тепло, але і нагріваються досить довго.

Найбільш ефективним нагрівальним елементом є мокрий трубчастий електронагрівач. Він виготовляється з нержавіючої сталі, тому має тривалий термін експлуатації. Встановлюється в один з вертикальних колекторів рушникосушки, який всередині заповнений теплоносієм. В якості робочого середовища найкращим вибором є пропіленгліколь, який відрізняється високим рівнем тепловіддачі і не замерзає при низьких температурах. 

При включенні рушникосушки ТЕН нагрівається і передає тепло пропіленгліколю, який рівномірно розташований по внутрішньому об'єму пристрою. Поверхня нагрівається і поступово передає тепло навколишньому повітрю. Нагріте повітря піднімається у верхню частину приміщення. Це створює конвективні потоки, які піднімають холодне повітря з нижніх шарів приміщення. Поступово нагрівається весь обсяг ванної кімнати.

Варто відзначити, що корпус рушникосушки в повному обсязі заповнений робочим теплоносієм. Невеликий внутрішній обсяг верхньої частини містить повітря, який призначений для можливості розширення пропиленгликоля при зміні його температури. Тому верхні поперечини рушникосушки можуть не нагріватися в процесі роботи. Це є нормальним режимом роботи пристрою. З цієї ж причини не можна встановлювати прилад таким чином, щоб ТЕН виявився вгорі. Якщо він не буде повністю занурений у воду, то швидко вийде з ладу.

Компанія Atlantic проектує і випускає електроопалювальне обладнання із застосуванням передових технологій і власних інноваційних розробок. Продукція виробляється на автоматизованому високотехнологічному обладнанні і перед відправкою на склад ретельно тестується. Контроль якості на всіх етапах виробництва забезпечує високу надійність нагрівачів, яка підтверджується фірмовою гарантією протягом 2 років. Вигідно купити в Дніпрі, Харкові та Одесі оригінальні електро рушникосушки Atlantic можна у магазинах партнерів ВенКон, Епіцентр або у онлайн мережі Розетка.