ЄДИНА ІНФОРМАЦІЙНА СЛУЖБА ATLANTIC0 800 500 885
Єдина Інформаційна служба Atlantic 0 800 500 885
Блог+

ВНУТРІШНІЙ БАК ВОДОНАГРІВАЧА. ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ЕМАЛЮВАННЯ

На внутрішній бак водонагрівача припадає основне навантаження при експлуатації: перепади температури, високий тиск, хімічна та електрохімічна корозії. Все це у сукупності може стати приводом для появи мікротріщин у емалі, в результаті чого метал бака вступає у хімічну реакцію, і з часом бак може почати «підтікати». Слабке місце будь-якого бака – зварні шви. Під час зварювання біля шва змінюється хімічний склад метала, а захисні властивості сплаву майже повністю втрачаються.  Результатом є поява корозії із подальшим протіканням бака у місцях швів.

Якщо говорити про дієві способи захисту бака накопичувального водонагрівача від корозії, то найбільш ефективним вважається використання високоякісних емалевих покриттів.  Одеський завод «Укратлантик», який випускає водонагрівачі Atlantic, використовує метод електростатичного або порошкового нанесення емалі. Перед емалюванням поверхня робочого бака шліфується мілким сталевим дробом, що розпилюється під тиском 30 бар, після чого продувається повітрям для очищення від мікрочасток.  Цей доволі дорогий метод дозволяє на виході ідеально підготувати поверхню та забезпечити надійне щеплення емалевого шара з металом. Потім емаль розпилюється у вигляді порошку, частки якого рівномірно лягають на поверхню бака. Надлишки порошку обсипаються без появи ущільнень.

У водонагрівачах Atlantic використовується емаль із високим вмістом цирконію, що забезпечує особливу міцність та еластичність емалі. Далі внутрішній бак піддається випалу при високій температурі, в результаті чого покриття виходить рівномірним і ідеально гладким по всьому шару. Результатом цього є те, що при електростатичному (порошковому) методі нанесення емалі, при зміні робочих параметрів емаль разом з металом розширюється або стискається, що дозволяє уникнути розтріскування і значно подовжити термін життя внутрішнього бака. Електростатичний метод на сьогоднішній день є досить дорогим, тому застосовувати його можуть виключно великі виробники з сучасною технічною базою, до яких належить завод «Укратлантик». Дана технологія дозволяє досягти ще більш високих показників надійності і функціональності. Тому водонагрівачі Atlantic максимально захищені від корозії і мають тривалий термін служби.