ЄДИНА ІНФОРМАЦІЙНА СЛУЖБА ATLANTIC0 800 500 885
Єдина Інформаційна служба Atlantic 0 800 500 885
Блог+

Найбільш часті питання, пов'язані з енергоефективністю водонагрівачів

Енергоефективність бойлера - параметр, яким часто цікавляться наші покупці, оскільки витрати на електроенергію за час експлуатації бойлера значно перевищують його вартість. Тому інтерес до можливості зменшити рахунки за електроенергію вельми раціональний, особливо з урахуванням постійного зростання ціни за електроенергію.

Для накопичувальних водонагрівачів клас енергоефективності визначається добовими втратами тепла нагрітої води. Виражається в кВт*год на добу і показує, скільки потрібно додаткової енергії на підтримку температури води в баку на рівні 65 градусів протягом доби.

Тепловтрати водонагрівача обумовлені якістю теплоізоляції та в деякій мірі його конструктивними особливостями. Далеко не всі виробники вказують клас енергоефективності своєї продукції або її тепловтрати.

На основі яких нормативних документів водонагрівача присвоюється клас енергоефективності?

Постанова комісії (EU) № 812/2013 від 18 лютого 2013 р доповнює Директиву 2010/30 / EU Європейського парламенту і Ради щодо енергетичного маркування водонагрівачів, резервуарів для зберігання гарячої води і комплектів водонагрівачів і сонячних батарей.

Як розраховується клас енергоефективності?

Для розрахунку енергоефективності накопичувальних водонагрівачів використовується така таблиця.


Наскільки цей параметр насправді сприяє економії електроенергії і чи потрібно гнатися за найвищим класом енергоефективності?

Більшість іменитих брендів давно використовують якісну теплоізоляцію і практично всі представлені на ринку країн ЄС і України бойлери, мають клас енергоефективності В або С.

У бойлерах Atlantic використовується пінополіуретанова теплоізоляція високої щільності. Такий теплоізоляційний матеріал екологічно безпечний, має дуже високі теплоізоляційні якості і не втрачає своїх властивостей з часом.

Насправді різниця між класами енергоефективності бойлерів не дуже велика, якщо її виражати в числових значеннях. Бойлер об'ємом у 80 літрів, в залежності від класу енергоефективності, має такі тепловтрати:

  • А+ менше 0,570 кВт*год/добу
  • А до 0,790 кВт*год/добу, або 23 кВт*годин в міс.
  • В до 1,11 кВт*год/добу, або 33 кВт*годин в міс.
  • С до 1,55 кВт*год/добу, або 46 кВт*годин в міс.
  • D до 1,93 кВт*год/добу, або 58 кВт*годин в міс.
  • E до 2,5 кВт*год/добу, або 75 кВт*годин в міс.
  • F до 3 кВт*год/добу, або 90 кВт*годин в міс.
  • G більше 3 кВт*год/добу.

Для виробників не є проблемою зменшити тепловтрати, але в такому випадку істотно збільшаться габарити бойлера за рахунок збільшення товщини теплоізоляції, що для більшості споживачів є одним з першочергових параметрів. На поточний момент класи енергоефективності В і С є оптимальними, оскільки забезпечують досить малі тепловтрати і дозволяють зберегти компактні габарити приладів.

Стікер енергоефективності

Звичайні водонагрівачі з класами енергоефективності нагріву води від A до G.

На етикетці має бути вказана наступна інформація:

I. найменування або торговельна марка постачальника;
II. ідентифікатор моделі постачальника;
III. функція зберігання води;
IV. клас енергоефективності;
V, VI. рівень шуму і річне споживання енергії кВт*год/рік або ГДж/рік;
швидкість нагрівання води.

Такі стікери має кожен водонагрівач Atlantic. Підбираючи водонагрівач, ви можете подивитися їх в документації, прикріпленій в картці товару.

Ефективні рішення для економії електроенергії

Найбільш цікавими варіантами для зниження витрат на нагрівання гарячої води є використання багатотарифних лічильників і «розумних» моделей, в яких передбачена можливість установки графіка роботи, керування через інтернет за допомогою додатків, а також є режими роботи, які оптимізують енергоспоживання.

Встановлюючи час нагрівання води в діапазоні, коли діють пільгові тарифи, ви зможете заощадити до 50% електроенергії.

Хорошими прикладами бойлерів, які допоможуть реалізувати подібні схеми економії, є серії STEATITE CUBE WI-FI та VERTIGO STEATITE WI-FI. Водонагрівачі цих серій мають ряд режимів, які дозволяють оптимізувати та знизити енергоспоживання, а також ними можна керувати через мобільний додаток COZYTOUCH ATLANTIC (завантажити для Android, завантажити для iOS).