ЄДИНА ІНФОРМАЦІЙНА СЛУЖБА ATLANTIC0 800 500 885
Єдина Інформаційна служба Atlantic 0 800 500 885
Блог+

Що таке сухий, мокрий ТЕН в сучасних водонагрівачах накопичувального типу

Принцип роботи накопичувального електроводонагрівача заснований на перетворенні енергії електричного струму в теплову енергію. У конструкції бойлера цю функцію виконує нагрівальний елемент, який безпосередньо підігріває воду. 

Сучасні виробники бойлерного обладнання використовують 2 типу нагрівальних елементів. Мокрий нагрівач знаходиться в воді і передає тепло безпосередньо. Сухий нагрівальний елемент відділений від води захисним кожухом і передає енергію через прошарок теплопровідної речовини. Мокрі нагрівачі представляють собою ТЕНи - трубчасті електронагрівачі. Сухі ж найчастіше виконані у вигляді стеатітових нагрівальних елементів. Обидва види ТЕНів використовуються в електроводонагрівачі накопичувального типу компанії Atlantic.Вибрати і купити в Україні бойлери Atlantic ви завжди можете в магазинах Розетка, ВенКон,Епіцентр.

Конструкція і особливості мокрого ТЕНа накопичувального водонагрівача

Мокрий ТЕН - нагрівальний прилад в формі трубки. Вона виготовляється з міді або нержавіючої сталі і заповнена всередині ізоляційним матеріалом з доброю теплопровідністю. У центрі трубки знаходиться нагрівальна спіраль, яка розжарюється до високих температур при проходженні по ній електроструму. В якості ізолюючого матеріалу застосовують зазвичай кварцовий наповнювач. Він ефективно передає тепло на зовнішню оболонку і при цьому запобігає замиканню на корпусі ТЕНу.

Прямий контакт мокрого ТЕНу з водою є одночасно його основною перевагою і недоліком. Оскільки проміжні втрати тепла мінімальні, а нагрівач має часто вигнуту форму, він може порівняно швидко нагрівати великі обсяги води в баку. При цьому ТЕН схильний до прискореного утворення шару накипу. Відкладення утворюються під впливом високих температур на розчинені солі кальцію та магнію, що знаходяться в жорсткій водопровідній воді. Накип значно погіршує теплопровідність мідного ТЕНу та знижує його ефективність. Бойлеру потрібно більше часу для нагріву баку води до заданих температур, а ТЕН нагрівається до більш високих температур. Це знижує якість роботи водонагрівачу та призводить до поступового виходу з ладу ТЕНа.

Утворення накипу є головною проблемою усіх бойлерів з мокрим ТЕНом, але виробники не перестають використовувати їх завдяки ряду корисних техніко-експлуатаційних властивостей. Серед переваг мокрого ТЕНу можна назвати такі його особливості:

- Більш низька вартість бойлерів з мокрими ТЕНами в порівнянні з сухими нагрівачами. Через більш просту конструкцію і використання менш дорогих матеріалів в виробництві мокрі нагрівачі обходяться дешевше.

- Тривалий термін служби при регулярному обслуговуванні і своєчасну заміну магнієвого анода.

- Висока температура на поверхні.

При чищенні або заміні ТЕНу необхідно буде повністю зливати воду з бойлера. Купити якісний водонагрівач накопичувального типу з мокрим ТЕНом в Дніпрі, Харкові чи Одесі за доступними цінами пропонують наші магазини-партнери Розетка, ВенКон, Епіцентр.

Переваги та недоліки сухого ТЕНу

Сухий ТЕН не має прямого контакту з водою, що нагрівається. Він розташовується всередині сталевої емальованої колби. Сам ТЕН має форму циліндра, в якому розміщуються відкриті спіралі з дроту з високим опором, а також керамічні елементи. Дріт встановлюється на стеатитовий стрижень.

Захисний кожух повністю запобігає зіткненню нагрівача з водою, тому він не схильний до утворення накипу. На кожусі відкладення солей утворюються в значно менших кількостях, ніж на відкритому ТЕНі. Це пояснюється меншою температурою поверхні сталевої колби.

Завдяки вдосконаленій конструкції сухі ТЕНи відрізняються такими перевагами:

- Колба сухого стеатитового ТЕНу і внутрішній бак ЕВН виконані з одного матеріалу - емальованої сталі, тому електрохімічна корозія значно нижче, ніж в ЕВН з мідним «мокрим» ТЕНом. Суха стеатитова технологія - кращий захист від корозії.

- У системах централізованого водопостачання якість води не завжди відповідає санітарним вимогам з точки зору рівня жорсткості. Підвищена жорсткість призводить до високоінтенсивного відкладення накипу. ЕВН з сухим стеатитовим ТЕНом більш пристосований для жорсткої води. Завдяки відсутності прямого контакту сухого нагрівача з жорсткою водою термін служби бойлера збільшується і може становити 15 і більше років.

- Можливість швидкої заміни без зливу води з бака. Для огляду і демонтажу нагрівача необхідно лише зняти нижню кришку бойлера, зняти скоби і витягнути ТЕН з кожуха.

- Висока енергоефективність - швидке нагрівання і повільне охолодження води.

Що краще вибрати: сухий або мокрий ТЕН?

Однозначну відповідь на це питання знайти складно. Бойлер з сухим ТЕНом слід вибирати при високому рівні жорсткості водопровідної води в квартирі. Такий водонагрівач буде менш вимогливим в обслуговуванні і прослужить більш тривалий термін. Якщо ж ви хочете заощадити кошти, але отримати надійний і потужний водонагрівач, то можете звернути увагу на модельний ряд бойлерів Atlantic з мокрими ТЕНами. Вони також мають тривалий термін експлуатації за умови своєчасного кваліфікованого обслуговування.

Першим в світі виробником водонагрівачів накопичувального типу з сухим ТЕНом стала французька компанія Atlantic. На сьогоднішній день бойлери Atlantic відрізняються кращими на ринку технічними характеристиками, низькою витратою електроенергії, стильним дизайном, доступною вартістю. З недоліків технології закритого нагріву можна назвати більш високу вартість водонагрівачів з сухими тенами.