ЄДИНА ІНФОРМАЦІЙНА СЛУЖБА ATLANTIC0 800 500 885
Єдина Інформаційна служба Atlantic 0 800 500 885
Блог+

ЯК ОБРАТИ ВОДОНАГРІВАЧ

Купуючи водонагрівач, ви плануєте вирішити ряд побутових проблем, пов’язаних з гарячим водопостачанням. І від того, наскільки правильно ви зможете підібрати обладнання під свої завдання, буде залежати ваш майбутній комфорт. Тому фахівці рекомендують перед купівлею водонагрівача відповісти на кілька питань, які допоможуть у процесі вибору водонагрівача та забезпечать максимальний комфорт у його експлуатації в майбутньому.

1. ЯК ОБРАТИ ОБ’ЄМ ВОДОНАГРІВАЧА?

Щоб підібрати необхідний обʼєм водонагрівача, використовуйте таблицю нижче. Ці дані є орієнтовними та виконують тільки ознайомлюючу функцію.

2. ЧИ ВСТАНОВЛЕНІ ФІЛЬТРИ ОЧИЩЕННЯ ВОДИ?

“Жорстка” вода з часом може спричинити поламку водонагрівача через відкладення солей та утворення накипу на стінках водонагрівача та на нагрівальному елементі. Якщо у вас не стоїть фільтр для очищення води на вході холодної води у водонагрівач, фахівці рекомендують використовувати водонагрівач з “сухим” нагрівальним елементом. “Сухий” стеатитовий нагрівальний елемент знаходиться у закритій емальованій колбі і не контактує з водою, тому він не перегрівається та не заростає накипом. При цьому магнієвий анод попереджає утворення твердого накипу на стінках водонагрівача. Водонагрівачі з “сухим” ТЕНом служитимуть довше, навіть в умовах експлуатації з «жорсткою» водою. І, звичайно, не треба забувати про обовʼязкове сервісне обслуговування, яке необхідно проводити не рідше за 1 раз на 2 роки. Якщо ви все ж таки зупинили свій вибір на моделі з традиційним мідним нагрівальним елементом, вам слід скоротити періоди між обовʼязковим сервісним обслуговуванням водонагрівача. У разі експлуатації водонагрівача з «жорсткою» водою, фахівці радять проводити обовʼязкове чищення бака та заміну магнієвого анода не рідше за 1 раз на пів року (при стандартному терміні сервісного обслуговування – 1 рік). Виконання цієї умови суттєво подовжить термін служби вашого водонагрівача. на стінках водонагрівача. Водонагрівачі з “сухим” ТЕНом служитимуть довше, навіть в умовах експлуатації з “жорсткою” водою. І, звичайно, не треба забувати про обовʼязкове сервісне обслуговування, яке необхідно проводити не рідше за 1 раз на 2 роки. Якщо ви все ж таки зупинили свій вибір на моделі з традиційним мідним нагрівальним елементом, вам слід скоротити періоди між обовʼязковим сервісним обслуговуванням водонагрівача. У разі експлуатації водонагрівача з “жорсткою” водою, фахівці радять проводити обовʼязкове чищення бака та заміну магнієвого анода не рідше за 1 раз на пів року (при стандартному терміні сервісного обслуговування – 1 рік). Виконання цієї умови суттєво подовжить термін служби вашого водонагрівача.

3. ЧИ ВИТРИМАЄ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖА МОГО БУДИНКУ (КВАРТИРИ) ДОДАТКОВЕ НАВАНТАЖЕННЯ ПРИ ПІДКЛЮЧЕННІ ВОДОНАГРІВАЧА?

Якщо проводка у вашому будинку достатньо стара, та ви не впевнені, чи вона витримає додаткове навантаження, зверніть увагу на моделі водонагрівачів з потужністю ТЕНа 1500 Вт. Час нагрівання води в таких водонагрівачах може бути трохи довшим, ніж у у моделях потужністю 2000 – 2500 Вт, але вони не спричинять додаткове навантаження на електромережу. У таких випадках рекомендуємо вам звернутися за консультацією до фахівця з монтажу водонагрівачів. Зверніть увагу, що встановлення автоматичного вимикача з відсікання електричного тока є обов’язковим (див. Інструкцію з експлуатації водонагрівача).

У залежності від об'єму і потужності побутові водонагрівачі за один цикл нагріву можуть споживати від 0,635 кВт•годин для для 10-ти літрових моделей до 17,3 кВт•год для 300-літрових

Водонагрівачі об’ємом 30 та 50 літрів мають невеликі габаритні розміри, тому для них не важко знайти місце навіть у маленькій ванній кімнаті. Але для родини з 3х або 4х чоловік такого об’єму гарячої води, звичайно, буде недостатньо. У цьому разі зверніть увагу на водонагрівачі, розроблені спеціально для встановлення в умовах обмеженого простору – серію Slim. Їх діаметр складає усього 338 або 380 мм, залежно від типу нагрівального елемента. Крім того, за рахунок конструкції водонагрівачів серії Slim гаряч вода нагрівається значно швидше, ніж у водонагрівачах традиційної конструкції з таким самим об’ємом бака та потужністю ТЕНа.