ЄДИНА ІНФОРМАЦІЙНА СЛУЖБА ATLANTIC0 800 500 885
Єдина Інформаційна служба Atlantic 0 800 500 885
Блог+

Як працюють газові водонагрівачі проточного типу

Проточні газові водонагрівачі - найпоширеніший тип обладнання для нагрівання води господарсько-побутового призначення. Вони добре знайомі українським споживачам, оскільки ще в радянські часи цими приладами були обладнані практично всі газифіковані багатоквартирні будинки. Велика популярність газових колонок обумовлена швидким і ефективним нагріванням води, зручністю і простотою експлуатації. Нагрівання води відбувається в реальному часі при її проходженні через теплообмінник колонки.

Сучасні газові автоматичні водонагрівачі мають більш продуману, надійну і безпечну конструкцію в порівнянні зі своїми попередниками з минулого століття. Але при цьому вони залишаються газовим приладом і вимагають дбайливого ставлення і грамотного використання. Щоб не порушувати правила безпечної експлуатації, вміти налаштовувати ефективні режими роботи і розпізнавати основні несправності, необхідно знати, як працюють газові водонагрівачі проточного типу.Французька компанія Atlantic випускає потужні, енергоефективні та безпечні газові колонки, які можна купити в Україні на вигідних умови в магазинах Розетка, ВенКон, Епіцентр.

Конструкція і особливості газових водонагрівачів проточного типу

Для розуміння принципу роботи газової колонки необхідно попередньо розглянути особливості її пристрою. Сучасні водонагрівачі мають металевий корпус прямокутної форми і призначені для настінного монтажу. На зовнішній частині корпусу апарату встановлені такі деталі:

- Регулювальні ручки призначені для настройки протоку води і інтенсивності подачі газу. З їх допомогою регулюється напір і температура в точках розбору гарячої води. Зазвичай представляють собою пластикові круглі ручки. При демонтажі передній панелі корпусу їх необхідно зняти.

- Патрубки для підведення холодної і відведення гарячої води, а також подачі газу розташовуються в нижній частині корпусу. У більшості моделей передбачений нарізний підключення G ½ ". Герметизація стиків виконується за допомогою плоских прокладок кілець.

- Дисплей є в більшості сучасних колонок. Призначений для індикації температури води, режиму роботи, коду помилки при виникненні несправності.

- Віконце для контролю наявності та інтенсивності полум'я призначений для візуального спостереження за процесом горіння.

- З бічних сторін корпуса часто є отвори подачі повітря для забезпечення процесу горіння.

- Патрубок димоходу розташовується для підключення трубопроводу відведення відпрацьованих газів. Має діаметр 100 або 110 мм.

Внутрішня частина конструкції нагрівального приладу складається з таких основних комплектуючих:

- Водяний вузол або регулятор протоку призначений для управління подачею холодної води. Має вбудований механічний фільтр грубого очищення. Розташовується відразу після патрубка подачі холодної води.

- Газовий блок призначений для відкриття і перекриття подачі газу, регулювання інтенсивності. Складається з фільтра і клапана. Має штуцери для вимірювання рівня тиску.

- Запальник і пальник призначені для розпалювання полум'я і спалювання газу. Розпал проводиться за допомогою електрода, який працює від елементів живлення (змінних батарейок). Зазвичай для поліпшення розпалу встановлюється 2 електрода. Пальник забезпечує стійке регульоване згоряння газу.

- У камері згоряння здійснюється спалювання газоповітряної суміші і передача тепла на теплообмінник.

- Теплообмінник складається з сталевого корпусу і мідного змійовика. Може бути повністю мідним або сталевим. Теплообмінник передає тепло на змійовик, по якому рухається вода.

- Блок управління - електронний пристрій, який забезпечує коректну роботу нагрівального приладу і автоматично регулює параметри.

- Датчики відповідають за зняття критичних показників і передачу на блок управління. Сучасна колонка має датчики контролю полум'я, перегріву води, температури газів, що відходять, температури гарячої води.

- Датчик тяги необхідний для запобігання попадання відпрацьованих газів в приміщення при засміченні димоходу. При виникненні зворотної тяги датчик спрацьовує і вимикає колонку.

Принцип роботи сучасних побутових газових колонок

Більшість сучасних газових колонок є автоматичними. Користувачеві необхідно лише один раз відрегулювати напір води і температуру (інтенсивність горіння полум'я). Потім для користування гарячою водою необхідно відкрити змішувач в точці розбору. Процес розпалювання, горіння і перекриття подачі газу, контроль параметрів виконується автоматично. Такий режим роботи досягається за рахунок продуманої системи клапанів і електронного блоку управління.

Найбільш поширеним типом побутових колонок є агрегати з відкритою камерою згоряння, які для спалювання газу використовують природну циркуляцію повітря з приміщення. Вони не забезпечуються вентилятором. Процес роботи газового водонагрівача здійснюється наступним чином:

1) При відкритті гарячої води на змішувачі потік починає рух через внутрішній контур колонки, створюється тиск. Тиск у водяному блоці впливає на гумову мембрану.

2) Мембрана зрушує шток водяного вузла, який впливає на шток газового клапана. При цьому відбувається відкриття газового клапана. Газ з системи подається на пальник.

3) Одночасно з відкриттям клапана газу шток водяного вузла відгинає пластину мікроперемикача. При зрушуванні контакту відбувається замикання ланцюга. На електрод розпалу підключений до джерела живлення.

4)Електрод розпалу виробляє іскру, а пальник подає газ в камеру згоряння. У камері утворюється стійке полум'я.

5) Пластина теплообмінника нагрівається випромінюванням від полум'я, а також від висхідних потоків продуктів горіння. Тепло від пластин камери передається на трубки теплообмінника, за якими проходить вода.

6) Вода нагрівається до встановленої температури, виходить з боку підводу води колонки і по системі трубопроводів надходить на змішувач.

7) Відпрацьовані гази через тягопрериватель і відвідний патрубок виходять в димохід.

8) При закритті протоки на змішувачі відбувається зворотний процес, а подача газу автоматично припиняється.

Надійні газові проточні водонагрівачі Atlantic розроблені у відповідність з передовими технологіями в галузі теплотехніки і зроблені з високоякісних матеріалів. купити в Дніпрі, Харкові, Одесі газові колонки Atlantic за цінами від виробника можна в магазинах-партнерах Розетка, ВенКон,Епіцентр.